Diagnostyka

Laboratorium Analityczne

Czynne w godzinach od 7:00-14:35

Punkt pobrań materiałów do badań laboratoryjnych pobiera i przyjmuje materiały do badań od poniedziałku do piątku od 7:00 do 9:00.

W laboratorium analitycznym zlokalizowanym w Ośrodku Zdrowia w Jasienicy wykonywane są badania laboratoryjne bezpłatne na podstawie skierowań wystawianych przez lekarzy SGZOZ w Jasienicy oraz odpłatnie zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie. Badania laboratoryjne wykonywane są zarówno na miejscu jak i u podwykonawcy- w laboratorium Diagnostyka S.A z siedzibą w Krakowie, Region Śląsk Oddział Podbeskidzie przy ul. Oświęcimskiej 39, 43-316 Bielsko-Biała.

Badania laboratoryjne w laboratorium analitycznym SGZOZ w Jasienicy wykonują:

  • Dariusz Kluka               - diagnosta laboratoryjny
  • Szymon Paszkowiak    - diagnosta laboratoryjny

Punkt pobrań materiałów do badań laboratoryjnych pobiera i przyjmuje materiały do badań od poniedziałku do piątku od 7:00 do 9:00.

 

Zgłaszając się do punktu pobrań należy pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu się do badań laboratoryjnych:
  • zaleca się pobieranie krwi rano na czczo, o ile nie ma innych wskazań, przed pobraniem próbki krwi powinno się zachować ok. 12 godzinną przerwę w spożywaniu posiłków, optymalnie ostatni posiłek poprzedniego dnia powinien być spożyty ok. godz. 18:00. W dniu poprzedzającym badanie należy unikać obfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu. Przed badaniem dozwolone jest wypicie niewielkiej ilości wody;
  • bezpośrednio przed pobraniem unikać wysiłku i stresu, nie palić. Wskazany krótki odpoczynek;
  • lekarz zlecający badanie decyduje czy w dniu badania lub w okresie poprzedzającym przyjmować leki.

 

Niektóre badania wymagają dodatkowego przygotowania