Rejestracja:
33 815 24 32
33 815 38 25

 

 

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /home/dorczar/domains/sgzozjasienica.pl/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

Zaproszenie na badania profilaktyczne chorób układu krążenia

Zapraszamy osoby z rocznika 1977, 1972, 1967, 1962, 1957 u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia do  naszych Ośrodków Zdrowia,  gdyż realizujemy program profilaktyki chorób układu krążenia finansowany ze środków NFZ.

W ramach programu wykonywane są m.in.

  • określenie BMI.
  • pomiar ciśnienia,
  • badanie biochemiczne krwi.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent kierowany jest na dalsza diagnostykę.

Szczegółowe informacje na temat ww Programu udzielają Pani Bronisława Małysz oraz Pani Władysława Gańczarczyk tel. 33 8152432.

Program profilaktyki chorób układu krążenia

Dlaczego profilaktyka chorób układu krążenia.

Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Niewłaściwe odżywianie się prowadzące do otyłości, mała aktywność ruchowa, palenie papierosów, picie alkoholu oraz stres to czynniki najbardziej wpływające na rozwój chorób układu krążenia.

Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia.

Jakie badania w ramach programu.

W ramach programu wykonywane są m.in.: profilaktycznego badania układu krążenia, określenie BMI, pomiar ciśnienia, badania biochemiczne krwi. W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent kierowany jest na dalszą diagnostykę.

Dla kogo program.

Program skierowany jest do osób obciążonych czynnikami ryzyka znajdujących się na liście lekarza POZ w grupie wiekowej najbardziej zagrożonej chorobami układu krążenia, a więc od 35 do 55 roku życia. Uprawnionymi do uzyskania świadczeń w powyższym zakresie są osoby będące w danym roku kalendarzowym w 35, 40, 45, 50 oraz 55 roku życia, które w ciągu ostatnich pięciu lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu i u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia.

Jak skorzystać z badań.

Bezpłatne badania układu krążenia można wykonać w każdym zakładzie opieki zdrowotnej, który podpisał z NFZ umowę na realizację świadczeń w zakresie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wystarczy zgłosić się osobiście lub umówić na wizytę telefonicznie. Skierowanie nie jest potrzebne.

Jeśli osoba nie mieści się w grupie wiekowej również może skorzystać z bezpłatnych badań w ramach ubezpieczenia w NFZ.

W tym celu powinna zgłosić się do lekarza specjalisty, który na badania wyda skierowanie.

Statystyki odwiedzin

  • Licznik odwiedzin324,318
    12/17/2018 - 01:01